معمولاً، یک کسب و کار خانگی و دورکار، کارکنان حضوری زیادی ندارد. کارکنان چنین سازمان هایی معمولاً یا در خانه کار می کنند یا در آژانس هایی به عنوان پیمانکار فرعی فعالیت می کنند.

اگر می خواهید هزینه های راه اندازی یک شغل را به حداقل برسانید، راه اندازی کسب و کار خانگی گزینه مناسبی است. همچنین برای افرادی که نمی توانند هر روز به مدت طولانی خانه خود را ترک کنند بسیار ایده آل است.

برخی افراد در صورت داشتن کسب و کار خانگی، راحت تر می توانند برنامه های خود را سازماندهی کنند. والدین دارای نوزاد یا کودک خردسال نیز اگر در خانه کار کنند، می توانند به راحتی تعهدات خانوادگی خود را انجام دهند.

کار در خانه به نظم و انضباط و تعهد زیادی نیاز دارد.

کسب و کار خانگی به نظم و انضباط و تعهد زیادی نیاز دارد.

بسیاری از تاجران موفق با مشاغل خانگی شروع به کار کرده اند.

وقتی در خانه کار می کنید، از زمان خود بهتر استفاده می کنید. افراد به طور میانگین، حدود پنجاه دقیقه در روز به رفت و آمد می پردازند. این زمان “زمان مرده” نامیده می شود. به عبارت دیگر، این زمانی است که آنها نمی توانند کار کنند یا هیچ کار خانوادگی یا شخصی را انجام دهند.

اگر در خانه کار می کنید، می توانید از این زمان رفت و آمد برای کار استفاده کنید، لباس های خود را بشویید، آشپزخانه را تمیز کنید، بخوابید و به سایر فعالیت های خود بپردازید.

کسب و کار خانگی، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به دغدغه های اداری دارد. شما می توانید زمان کار خود را در خانه افزایش یا کاهش دهید.

اگر ناگهان ساعت 2 صبح با یک ایده درخشان از خواب بیدار شدید، می توانید به دفتر خانه خود بروید و کار روی آن را شروع کنید. داشتن مشاغل خانگی انعطاف پذیری زمانی بیشتری دارد.

این که بتوانید به صورت مجازی در هر زمان که دوست دارید کار کنید، بسیار عالی است. اگر مشتری ناگهان یک درخواست فوری ارسال کرد میتوانید به راحتی در هر ساعتی از روز آن را انجام دهید.

کار در خانه هزینه های سربار شما را کاهش می دهد. هزینه سربار، همه هزینه های جاری کسب و کار، یعنی هزینه های رفت و آمد و غیره است.

مشاغل خانگی موفق تر از مشاغل اداری هستند.

مرجع کسب و کار، در مورد خطر شکست کسب و کار خانگی می گوید:

تنها 20 تا 25 درصد از مشاغل خانگی ظرف پنج سال شکست می خورند، در حالی که این میزان برای همه مشاغل دیگر بیش از 50 درصد است “.

کتاب سیر تا پیاز اجرای کسب و کار خانگی نوشته نوشین دلیر

کسب و کارهای خانگی، مخاطبان بسیار زیادی دارند. از جمله مادرانی که فرزندان خردسالی دارند، به دلیل محدودیت در خروج از منزل و نیاز دائمی کودک به مادر. در این قشر از جامعه تمایل به راه اندازی کسب و کار خانگی بیش از سایر اقشار به چشم می خورد. علاوه بر این دانشجویان نیز جزو افرادی هستند که بیشتر تمایل به کسب و کارهای خانگی دارند.

کتاب سیر تا پیاز اجرای کسب و کار خانگی نوشته نوشین دلیر

زیرا می توانند ساعت کاری خود را متناسب با برنامه ریزی زمانی خود تنظیم کنند. کتاب سیر تا پیاز کسب و کار خانگی، بهترین ایده ها را برای داشتن درآمد از طریق مشاغل خانگی به شما ارائه می نماید. برخلاف تصور عموم، کسب و کارهای خانگی شیوه آسانی برای کسب درآمد نیستند.

بلکه نیاز به آگاهی از جنبه های مختلف درآمدزایی اینترنتی دارد. در این کتاب، شما با نحوه شروع انواع کسب و کار خانگی و مراحل مختلف کار آشنا خواهید شد. این کتاب در سال ۱۳۹۲ منتشر شده و حاوی ۹۴ صفحه می‌باشد و جز یکی از بهترین کتاب های کارآفرینی است.

کتاب کسب و کارهای خانگی رضا فریدون نژاد

مطالعه این کتاب، برای تمام افرادی که به فکر راه اندازی یک کسب و کار کوچک خانگی هستند بسیار مفید خواهد بود. دیدگاه‌ها و راهکارهای مختلفی در رابطه با ایجاد کسب و کار خانگی در این کتاب ارائه شده است که می‌تواند به ساده ترین روش، درآمد بزرگی برای شما ایجاد کند.

هر انسانی در طول زندگی خود به فکر کارآفرینی و تولید محصولاتی به منظور کسب درآمدهای بالا بوده است. اگر بر مهارت ها و استعدادهای خود تمرکز کنیم، قطعاً این مهارت ها و استعداد ها می توانند منبع درآمد بزرگی برای ما باشند.

این کتاب، به شما کمک می کند که با کمترین امکانات و توانایی ها، بیشترین بازده را داشته و درآمدی مناسب برای خود فراهم نمایید. با به کارگیری روش های ارائه شده در این کتاب، شما دیگر نیازی به معرفی شغل و پیشنهاد کار به افراد دیگر نخواهید داشت.

کتاب راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار خانگی نوشته علیرضا احدی

در این کتاب شما با بهترین روش های ایجاد کسب و کارهای خانگی به ساده ترین روش آشنا خواهید شد. در برخی از مواقع، افرادی که به دنبال کسب درآمد خانگی هستند، مسیری اشتباه را در پیش گرفته و پس از اتلاف وقت و هزینه بسیار نا امید شده و نتیجه ای بدست نمی آورند.

کتاب راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار خانگی نوشته علیرضا احدی

کتاب راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار خانگی، نحوه صحیح مدیریت مشاغل خانگی را به شما ارائه می نماید تا با صرف کمترین هزینه و در کمترین زمان بتوانید درآمدی متناسب با میزان فعالیت خود کسب نمایید. در این کتاب، شما منابع مناسب جهت ایجاد کسب و کار خانگی خود را به دست آورده و مراحل کار را به درستی خواهید پیمود.

این کتاب بسیار روان بوده و برای تمامی سنین، اعم از نوجوان و بزرگسال مناسب می باشد. در کتاب راه اندازی کسب و کار و مدیریت یک کسب و کار خانگی، شما با نحوه ارائه محصولات خود و ایجاد جذابیت در محصولات آشنا خواهید شد.

اگر شما در حال حاضر مدیر یک کسب و کار خانگی را برعهده دارید پیشنهاد می کنم حتما مقاله بهترین کتاب های مدیریت کسب و کار را مطالعه نمایید

کتاب نوپای ناب نوشته اریک رایز

امروزه، کسب و کار اینترنتی بسیار مورد توجه و توسعه قرار گرفته است. کسب و کارهای اینترنتی می‌توانند بسیار پر درآمد باشند. با مطالعه این کتاب، شما می توانید با اطمینان در مسیر درست کسب درآمد اینترنتی گام بردارید. لازم به ذکر است که این کتاب بسیار پرفروش بوده و مخاطبان بسیاری داشته است.

کتاب نوپای ناب در سال ۲۰۱۳ به عنوان پرفروش‌ترین کتاب آمازون در زمینه کارآفرینی و یکی از بهترین کتاب های استارتاپی برگزیده شده است. یکی از مشخصه های این کتاب روان بودن و کاربردی بودن مطالب موجود در آن می باشد. قرار گرفتن در جهت درست انتخاب بهترین مسیر، نقش بزرگی در موفقیت‌های ما دارد؛ لذا مطالعه این کتاب را به شما توصیه می کنیم.

کتاب نوپای ناب نوشته اریک رایز

با توجه به مشکلات اقتصادی دنیای امروز، نیاز به مشاغل و کسب و کارهای خانگی بیش از پیش به چشم می خورد. این مشاغل، نه تنها برای افراد خانه‌دار و بیکار مناسب است؛ بلکه برای افرادی که دارای شغل نیمه وقت هستند نیز توصیه می شود. در این کتاب شما خواهید دید که برای رسیدن به مرحله کسب و کار خانگی و ایجاد درآمد، نیاز به طی مراحل سخت و زمانبر ندارید.

بلکه با چند راهکار ساده می‌توانید بازده کار خود را به طرز قابل توجهی بهبود بخشید. بدیهی است که برای ایجاد یک کسب و کار حرفه ای، نیاز به کسب اطلاعات و معلومات کافی در زمینه مورد نظر الزامی است؛ لذا با مطالعه این کتاب، شما اطلاعات کافی برای کسب درآمد با بیشترین بازده را فرا می گیرید. صرف نظر از میزان تحصیلات و تجربه کاری، شما می توانید با کسب اطلاعات مفیدی در این زمینه به موفقیت های قابل قبولی دست یابید.

کتاب با چرا شروع کنید و دایره طلایی موفقیت را بسازید از سایمون سینک

مطالعه این کتاب، به تمامی افرادی که می‌خواهند کسب و کاری راه‌اندازی کنند توصیه می‌شود. در این کتاب انواع کسب و کارهای موفق از جمله شرکت اپل معرفی شده و دلایل موفقیت آنها شرح داده شده است. قطعاً مطالعه تجربیات یک فرد موفق در زمینه ایجاد کسب و کار و کارآفرینی می‌تواند کمک شایانی به افراد مستعد و علاقمند به کارآفرینی کند.

کتاب با چرا شروع کنید و دایره طلایی موفقیت را بسازید از سایمون سینک

کتاب ساخت سایت موفق نوشته کارل بلنکس و بن جیسون

این کتاب، در رابطه با شیوه های افزایش فروش سایت های برتر می باشد و به آموزش روش های افزایش بازدید و فروش آنلاین می‌پردازد. کتابی منحصر به فرد که موجب بهبود فروش و تحول در فروش محصولات شما خواهد شد. بسیاری از سایت ها به افزایش فروش و روش‌های آن فکر می‌کنند و روش‌های مختلفی را برای رسیدن به این هدف در پیش می‌گیرند؛ اما به دلیل انتخاب مسیر نادرست با شکست مواجه شده و در انتها کسب و کار خانگی خود را رها می کنند.

در این کتاب، تمامی شیوه‌های افزایش بازدید سایت از طریق بهینه سازی صفحات وب ارائه شده است. طبیعتاً افزایش تعداد بازدید، به طرز قابل توجهی بر تعداد فروش تأثیر خواهد گذاشت. روش های بازاریابی آنلاین ارائه شده در این کتاب می‌تواند فروش اینترنتی شما را تا چند برابر افزایش دهد.

کتاب ساخت سایت موفق نوشته کارل بلنکس و بن جیسون

برخی از افرادی که این کتاب را برای بهبود بازدید سایت خود استفاده کرده‌اند ادعا کردند که تا ۳۰۰ درصد فروش آنها افزایش یافته است. این کتاب شامل تکنیک های قوی برای بهبود سایت شما می باشد. این کتاب برای مدیران بازاریابی بسیار مناسب است. همچنین می تواند به افرادی که به تازگی تصمیم به فروش آنلاین از طریق وبسایت گرفته اند کمک بزرگی کند.

کتاب سئو ۲۰۲۰ نوشته آدام کلارک

سئو، بدون شک یکی از مهمترین و اصلی‌ترین گزینه ها در کسب و کارهای اینترنتی می باشد. با پیشرفت تکنولوژی در عصر مدرن، نیاز به کسب اطلاعات در زمینه فعالیت‌های اینترنتی بیش از پیش نمایان می شود. کسب آگاهی از روش‌های اینترنتی درآمدزایی موجب موفقیت شما در زمینه مشاغل خانگی خواهد شد.

کتاب سئو ۲۰۲۰ نوشته آدام کلارک

کتاب سئو ۲۰۲۰، شما را با یکی از جدیدترین و جذاب ترین مشاغل خانگی آشنا می‌کند و روش هایی برای بهینه سازی صفحات سایت می باشد که موتورهای جستجو از جمله گوگل به آن توجه ویژه‌ای داشته است. شما با مطالعه این کتاب وارد دنیای سئو نویسی خواهید شد. این کتاب شما را با کسب و کار منحصر به فردی آشنا می‌کند که قطعاً شیفته آن خواهید شد.

دیکشنری کسب و کار اینترنتی

کتاب دیکشنری کسب و کار اینترنتی، کتابی جامع در مورد آموزش اصطلاحات کسب و کارهای اینترنتی می باشد و برای تمامی افرادی که به کسب و کار خانگی به ویژه کسب و کار اینترنتی علاقه‌مند هستند، مناسب است. افرادی که به کسب و کار اینترنتی علاقه مند هستند، معمولاً با اصطلاحات پیچیده ای مواجه می‌شوند که پی بردن به معنا و مفهوم هر یک از آنها نیاز به تحقیق و بررسی زیادی دارد، این کار به دلیل زمان زیادی که می برد، موجب می‌شود افراد بعد از مدتی نسبت به این کار بی علاقه و دلسرد شوند.

کتاب دیکشنری کسب و کار های اینترنتی، میانبری است تا شما با اصطلاحات خاص کسب و کار خانگی خود آشنا شوید و در حرفه خود تخصص بیشتری داشته باشید. این کتاب شامل دو هزار کلمه و اصطلاح در مورد کسب و کارهای اینترنتی می‌باشد. اپلیکیشن این کتاب نیز موجود است که موجب می شود شما بتوانید به سادگی با جستجو در این اپلیکیشن اطلاعات لازم را کسب نمایید.

کتاب کار در منزل، ایده های پولساز برای کسب درآمد در خانه نوشته مهران منصوری فرد

اتلاف وقت در مترو و اتوبوس، ترافیک، خستگی مسیر و داشتن ساعت کاری مقرر، برای بسیاری از افراد خوشایند نیست. افرادی که به دلایلی نمی توانند با این مسائل دست و پنجه نرم کنند به دنبال کسب و کار خانگی می روند. در این کتاب به این موضوع اشاره شده است که امروزه، کسب درآمد از طریق کار در منزل توسعه قابل توجهی داشته است.

از جمله سایر مزایای کسب و کارهای خانگی، نداشتن رئیس و ساعت کاری مشخص و کار با یونیفرم خاص و آزاردهنده می باشد. این موارد و موارد زیاد دیگری موجب می شود که افراد جذب کسب و کارهای خانگی شوند. این کتاب برگرفته از تجربیات افراد موفق در زمینه کسب و کار خانگی می باشد که مسیری روشن در جهت موفقیت شما ارائه می نماید.

کتاب درآمدهای رویایی بدون سرمایه نوشته یاسین هدایتی فر

در این کتاب شما با ۸۰ روش کاربردی و ساده برای کسب درآمد بدون سرمایه و هزینه آشنا خواهید شد. شما می توانید با توجه به مهارت ها و علایق خود یکی از این ۸۰ روش را برای کسب درآمد خانگی خود به کار ببرید. در دنیای امروز، دوران جستجوی شغل در صفحات روزنامه و مراجعه به شرکت های مختلف به پایان رسیده است.

کتاب درآمدهای رویایی بدون سرمایه نوشته یاسین هدایتی فر

شما می توانید با کسب آگاهی از روش‌های صحیح کسب درآمد خانگی به ساده ترین روش، شغل و حرفه مورد نظر خود را یافته و در آن زمینه موفقیت‌های بزرگی کسب نمایید. قطعاً داشتن پشتکار و انگیزه، تأثیر زیادی در میزان موفقیت شما خواهد داشت. با بکارگیری روش های ارائه شده در این کتاب، شما دیگر محدودیتی از لحاظ سرمایه نخواهید داشت؛ زیرا تمامی روش های ارائه شده در این کتاب بدون نیاز به هزینه و سرمایه اولیه می باشد. سرفصل های این کتاب عبارتند از:

 • کسب درآمد از طریق تبلیغات
 • کسب درآمد از بورس
 • کسب درآمد از طریق اینترنت
 • سایت های کسب درآمد
 • کسب درآمد های وابسته به اینترنت
 • کسب درآمد از شبکه های اجتماعی
 • کسب درآمد های مرکب
 • متمم کسب درآمد ها

کتاب راه اندازی کسب و کار در ایران نوشته سمیه سادات مهدوی

در این کتاب، شما با نحوه ایجاد کسب و کار متناسب با محیط بومی ایران آشنا می شوید. این کتاب در مورد یک دانشجوی دکترا می باشد که به دنبال شغل مناسبی برای خود می گردد. این دانشجوی ۳۴ ساله در توضیحات موجود در کتاب، با افراد زیادی آشنا شده است که او را در یافتن شغل مورد نظرش راهنمایی کرده‌اند.

کتاب راه اندازی کسب و کار در ایران نوشته سمیه سادات مهدوی

این کتاب به ما می آموزد که برای داشتن یک کسب و کار موفق، باید از پله های نخستین آغاز کرد. در ابتدا درآمد شما کمتر از حد انتظار خواهد بود و سپس به دلیل آشنایی بیشتر با شغل مورد نظر و همچنین کسب تجربه و مهارت، شما پیشرفت چشمگیری در کار خواهید داشت. در راه اندازی کسب و کار خانگی، داشتن صبر از مهمترین عوامل موثر در پیشرفت کاری می باشد.

کتاب راهنمای مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک نوشته داوود آذرگون

این کتاب به عنوان یکی از ساده ترین و روان ترین کتاب ها در زمینه کارآفرینی می باشد. امروزه به دلیل محدودیت اشتغال های دولتی، اکثر مردم در پی یافتن یک کسب و کار خانگی هستند. کسب و کارهای خانگی یکی از بهترین گزینه ها برای کسب درآمد بدون دغدغه های یک شغل رسمی و دولتی می باشند.

کتاب راهنمای مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک نوشته داوود آذرگون

این کتاب، شامل دو جلد است. در جلد اول این کتاب، در مورد تمام نکاتی که یک کارآفرین باید در نظر داشته باشد سخن گفته شده است. نکته قابل توجه این کتاب این است که در آن شرح حال کارآفرینان موفق ارائه شده است که در حال حاضر جزء بزرگترین کارآفرینان با درآمدهای بالا هستند.

معرفی چند کتاب در زمینه برنامه نویسی

همانطور که اشاره شد، با پیشرفت تکنولوژی، روشهای کسب درآمد خانگی افزایش یافته است. یکی از مهمترین روشهای کسب درآمد خانگی، برنامه نویسی می باشد. در این بخش به معرفی چند کتاب جهت آشنایی با روش های برنامه نویسی ارائه دهیم. در صورتی که به برنامه نویسی علاقه دارید خواندن این کتاب‌ها را به شما توصیه می‌کنیم. با مطالعه این کتاب ها می توانید کسب و کار خانگی مورد علاقه خود را به صورت حرفه‌ای فرا بگیرید.

 • کتاب برنامه نویسی C++ primer
 • برنامه نویسی از مقدماتی تا پیشرفته
 • کتاب برنامه نویسی code complete
 • کتاب برنامه نویسی clean code
 • کتاب برنامه نویسی مدرن php

کتاب صفر تا صد کسب درآمد از گرافیک نوشته امیرحسین کمالی

در این کتاب، شما با انواع روشهای کسب درآمد از طریق گرافیک آشنا خواهید شد. از جمله نرم افزارهای کاربردی گرافیک شامل فتوشاپ کورل، افتر افکت و غیره. انجام کارهای گرافیکی حرفه ای دارای ارزش بالایی است؛ به گونه‌ای که طراحی حرفه ای لوگو حدودا یک میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. با این توصیف، آموزش روشهای طراحی گرافیک برای کسب درآمد خانگی اهمیت بالایی دارد.

کتاب صفر تا صد کسب درآمد از گرافیک نوشته امیرحسین کمالی

صرف نظر از زمینه شغلی مورد نظر شما، کتاب‌های فوق طیف گسترده ای از ایده ها و روش های موفقیت در کسب و کار خانگی را به شما ارائه می نمایند. برای موفقیت شغلی و تضمین درآمد بالا از طریق کسب و کار خانگی مطالعه کتاب‌های فوق خالی از لطف نیست.